ZT Melano - шаблон joomla Книги

Cad-Cam Crco / TİTAN

Metal Milling

CAD-CAM teknolojisi ile CrCo ve Titanyum alt yapı üretimidir. Milling teknolojisinde klasik sistemin aksine tesviye işleminin minimum seviyeye indirgemektir. Bu sayede hard metal ve elmas frezler ile yapılan alt yapının direncini azaltığı gibi insan kaynaklı hassasiyet kaybına sebep olacak bir çok hatayı da minimum seviyeye frezelemektedir. 5 aks ile üretilen metal alt yapılarda en ufak ayrıntılara ulaşmakta kullanılan blokların tekrar işlenemez olmasından dolayı ham madde saflığını korur.

Yapılacak işi üç boyutlu olarak üretilmeden görüp, dijital ortamda gerekli düzeltmeleri yapıp,daha stabil alt yapılar oluşturabiliyorlar.Klasik yöntem yerine tamamen bilgisayar ve makine üzerinden üretime geçilmiştir.

Metal Milling Avantajları

Fiziksel özellikleri ve dayanaklığı çok yüksektir.CAD-CAM teknolojisiyle üretildiğinden diş hekimliğinde mükemmel kabul edilen 20 mikron hassasiyetle işlenmektedir. Homojen bir yapıya sahiptir. Sulu ortamda kesildiğinden diğer eski sistemlere göre daha dayanıklı sağlam bir alt yapı sunar.


Şu anda CAD/CAM sistemleri ile üretim maliyetlerinin yüksek olmasına rağmen tüm alt yapı üretimimizi bu gibi Sistemler ile üretmeyi hedeflemekteyiz.Laboratuarımızda çeşitli CAD/CAM sistemlerimiz ile KROM KOBALT, TİTANYUM ve PMMA malzemeleri ile, hem alt yapı uygulamaları hemde tam anatomik çalışmaları gerçekleştirebilmekteyiz.